Приветствую Вас Гость!
Вторник, 18.06.2019, 09:35
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Поиск

Реклама

Реклама

Хемстед і музей Шерлока

Хемстед и музей Шерлока ХолмсаВи вже напевно ознайомлені із станцією метро в Лондоні такий, як «Бейкер-стріт». Якщо боїтеся проспати цю зупинку, тоді не варто хвилюватися. Картинки, які висять на стінах (що розповідали самі здогадуєтеся про кого) не дадуть цього зробити. Хочете далі дізнатися дорогу - піднімається нагору, а там Вам все розкажуть. Йти до музею Ви можете з високо і гордо піднятою головою. Цей музей майже єдине місце у всій Англії, де з незмінним пієтетом ставляться до Росії. Працівники музею навіть згодні з тим, що сер Василь Ліванов - найкращий за всю історію Холмс. У вітальні Ви можете побачити на кам'яній полиці кіноплівки з нашими фільмами (тут представлені далеко не всі). Наші неоднообразние співвітчизники зробили таку «апетитну і смачну» Великобританію і такого гідного для всієї історії Холмса, яких навіть бояться зобразити самі англійці. Якщо задати питання будь-якому перехожому лондонці, що із себе представляє в їхньому уявленні Шерлок Холмс, то вона неодмінно скаже, що він більше всього схожий на Еверетта Руперта, який нагнітає туманну атмосферу, нюхає кокаїн на екранах телевізорів. Для нас (росіян) бездоганною ідеальності Альбіон набагато реальніше, ніж для корінних жителів цих островів, але і національному самозваних все таки цей чистий символ навіть дуже лестить. Для кожного Сполученого Королівства Холмс по справжньому існує, і найбільшу нагороду надає Конаном Дойл. Британці-інтелектуали наперекір відмовляються побачити міс Марпл реальну людину. Так, вона популярна і відома в усьому світі.

Так, таємна, загадкова Агата Крісті. Але з теперішнім часом, вибачте, нічого спільного. Якщо брати Росію, наприклад, Олександру Мариніну видають мільйонними тиражами. Ну і ...? Приблизно цю фразу Ви почуєте від місцевих жителів.

А Шерлок - так ... це великий Шерлок! Житлове приміщення Холмса схоже на «наш» дім Холмса - тільки він набагато менше, кімнатки - аскетичні. А драбинки - дуже вузенькі. «Булочная вулиця» допоможе Вам згадати про те, що і внутрішній і навколишній світ цього персонажа був суворим і жорстоким. Це залежить не від того, що в роки війни її бомбили (хоча і це щось говорить - як «штучні» зуби вперте в її новобудови), але від того, що вона набагато ширше від інших, темніше і нудніше, ніж нам завжди уявлялося і якою ми її хотіли бачити. Від вікна Холмса до вікна паралельного будинку занадто велику відстань, і стає очевидним, той факт, чому для замаху на Шерлока треба було рушницю. Зараз погойдатися в поглибленому кріслі біля затишно гарячого вогню не вийде - аромату дров вже тут немає: у Лондоні дуже давно і суворо заборонили топити каміни, а електричні та газові сурогати горді британці застосовують дуже рідко. Що дійсно зникло - то це легендарний смох.

Жителі Хемстед можуть собі дозволити порушити тутешні закони: столиця столицею, штрафи штрафами, а в них свої заборони і закони. І навіть поліція, яка працює в цьому районі, всі добре це знає. За мабуть, у них атрофовані нюх: тут навіть літні люди не пригадують щоб за дим від горів каміна когось притягли до відповідальності. Приїжджі могли б відчувати запах диму майже кожен вечір на кожній місцевій вуличці, але, на прібольшому щастя для тутешніх жителів туристи дуже рідко сюди забрідають.

Жителі Хемстед мають своє метро, яким вони за 15 хвилин добираються до самого центру (довжина відстані - наприклад, як від кремля до нашої станції Динамо). Загалом сам Лондон дуже змінився з того часу, а висоти Хемстед, які дивляться на будь-який хмарочос зверху вниз, залишилися такими ж як раніше. Герой цього місця - його напевно ангел хранитель - створення дуже добре і симпатичне. Уже більше сотні років він хозяйческі стежить за пишнотою садів, які плавно вростаются у великий ліс, свешіваясь за огорожі. У невеликих тавернах він спостерігає за якістю спиртного. Як спини котів, які потягуються на сонечку, він вигинає мостові і весело співає і кричить з хлопцями, які з великою швидкістю мчать на велосипедах під гірку. Самою спокусливою дрібницею на світі він набиває антикварні лавки. Робить радісно усміхненим місцевих жителів, що і є найголовніше.

Якщо ви хочете в Лондоні побачити «стару добру Англію», тоді Вам відразу ж треба вирушати в Хемстед. Тут Ви отримаєте масу задоволення від побаченого і почутого, що і на наступні дні додасть гарного настрою.