Приветствую Вас Гость!
Вторник, 18.06.2019, 09:57
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Поиск

Реклама

Реклама

Спогади про Лондон

ЛондонЛондон один з дорогих міст - але і грошей тут не мало. З усіх кутків світу їдуть сюди в надії знайти хоч яку ні будь роботу. Дуже велика кількість емігрантів колишнього СРСР поповнили населення королівства. А про це кількості краще промовчати, тому що воно не маленьке. А таємниця (як потрапити до Британії) все таки існує: адже отримати візу одне з непростих занять. Цікаво, що говорять емігранти, коли в Хітроу прикордонник-англієць (а це швидше за все буде якийсь індус) задає питання таке як: куди, з ким, навіщо, до кого і на яку тривалість вони приїхали. Але не секрет - як вони там залишаються: місцева поліція не вимагає показувати тимчасову реєстрацію у перехожих і не ставлять ніяких відміток в документах (що засвідчують особу) при вильоті з Англії за кордон. Життя в емігрантів не дуже то й весела. Наприклад: наші співвітчизники в Берліні розмовляють і сміються про різних дрібних дурниці, куди частіше ніж у Лондоні. Він дуже суворий. Лондон завжди кудись поспішає, завжди дратівливий, неулибчівий, штовхається ліктями, від дрібного дощу вкривається великими парасольками, мерзне і засинає в тісних прохолодних спальнях. Загалом це місто полон своїми недоліками. Ось так наші співвітчизники розповідають про нього своїм друзям. А потім ... а що потім? Знову нудьгують по Лондону. Ну а зараз треба буде перерахувати те, навіщо наші колишні емігранти сумують.

 

Міські парки та сади.

Ще в школі на уроках англійської мови розмови про столицю Сполученого Королівства мали початок з Вестментского абатства і прекрасних міських садів і парків. Тут суворо відведені місця для зеленого насадження. У разі настання темряви, доступ до цих прекрасних зеленим творів забороняється, а помаранчеві качки-мандаринки та білі лебеді, зачарували води Грін-парку, діючи окремо від гуляють невеликим парканом з написом на табличці «Wild life» - «Дика природа» (тобто , будьте обережні, не треба годувати, а то вкусять). Але я думаю, що ніяка дисципліна не зіпсує таку красу. А весною газони, які мають бірюзовий колір (від роси), покриваються чарівними пролісками і крихкими ароматними нарцисами, і на цей квітучий килим спадають рожеві пелюсточку яблунь. Але взимку сади і парки Лондона - це просто невимовна біла казка у якій відчуваєш себе, чи то ти в самому центрі білого і пухнастого ковдри.
Кожен лондонець (більш-менш заможний) має свій власний «парк». Мова йде про те, що класичні (за часів королеви Вікторії) вулиці мають вигляд споруди за принципом військової римської «черепахи» - суворі та однакові, за щитами транфаусов вони ховають свої непередбачуваною краси сади. На цих вулицях сусідів робить порізно тільки огорожа зеленого кольору (колись через них і лазили Шерлок Холмс і доктор Ватсон). Кілька садів, які лежать неподалік один від одного, можна разом їх побачити з мансарда будь-якого будинку - це шпигунське справу варто викинути на нього часу.

Коли сонце ось тільки підноситься, Ви можете глянути і побачити самих головних і справжніх господарів садів - лис. Ці сіруваті, акуратні, обережні і маленькі звірятка в Лондоні грають ту ж роль, що і наші бездомні коти або пацюки. За цих бідних і беззахисних звірят в місті йде така ж велика війна як і в Росії (Москві зокрема) через бездомних собак. Про антисанітарії кричать противники лисиць, про зарази, агресії звірів і обов'язковості відстрілу. А захисники наполегливо просять показати список «лісоукушенних» (цей список у багато разів менше, ніж перелік покусали людей від домашніх породистих собак). Вони заявляють, що треба вирішити проблему наркоманії, убогості в цьому неблагополучному Брікстоні, а вже потім вести війну з тваринами. До речі лисиці нікому не заважають і не питають дозволу: просто рано вранці, коли виглядаєш у вікно і дивишся на сади, можеш випадково побачити пухнастий хвостик і тихенько звук «Тяв». Якщо Ви не переносите лисиць і хочете переїхати в Лондон не варто хвилюватися і переживати. Ці тваринки дуже виховані й делікатні. Вони нікому не будуть набридати, якщо в тому саду ім не раді. А як вони здогадуються про ставлення господаря до них - це велика загадка, яка гідна великого детектива Шерлока Холмса.