Приветствую Вас Гость!
Вторник, 18.06.2019, 09:47
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Поиск

Реклама

Реклама

Біг-Бен

Биг-БенДо цих пір немає точного визначення того, звідки ж все таки походить назва «Біг-Бен». Дзвоник цього годинника чують жителі всього світу, їх бій ВПС передають щогодини. Туристів в сам Біг-Бен не пускають. Сам Біг-Бен має висоту 96 метрів, а піднятися вгору можливо тільки по маленькій гвинтовими сходами, рівно 334 сходи ведуть наверх. Нагорі є тільки один невеликий майданчик, в центрі її і стоїть це оповите легендами дзвін більше двох метрів висотою і в діаметрі майже три метри.

Як вже говорилося, незрозуміло хто дав ім'я цьому дзвона. Хтось каже, що він так названий на честь Бенджаміна Холла, який був начальником будівельних робіт Біг-Бена. Цьому виконробові, за його значні тілесні розміри і дали кличку Великий Бен. Є також версія, що назва дзвони походить від імені силача-боксера з часів королеви Вікторії.

«Крізь цей час Господь береже мене, і сила його не дасть нікому оступитися» - саме ці слова Біг-Бен і навколишні його інші невеликі дзвони вибивають своїм звуком. Раз на два дні це Біг-Бен проходить перевірку, під час якої змазують годинниковий механізм, також при самій перевірці враховується денна температура, тиск і погодні умови. Як і будь-які годинники, Біг-Бен теж дає осічку часу, але вона становить близько 1.5-2 секунди в добу. Колись один розумник, ім'я якого загубилося в історії, вирішив цю проблему за допомогою звичайного англійської пенні. І дійсно, якщо покласти монету на маятник (він сягає чотирьох метрів) то годинник прискорюють свій хід рівно на 2.5 секунди в добу. Доглядач домагається точності англійських годин саме таким способом - додаючи або прибираючи монету з маятника.

Треба сказати. Що не дивлячись на вагу в 5 тонн і півторастолітньої історію - годинниковий механізм працює на диво чудово.

Циферблати встановлені таким чином, що з усіх чотирьох сторін можна бачити час, який показує Біг-Бен. Самі годинники виготовлені з Бірмінгемського опалу, відлили з чавуну годинникові стрілки, а ось хвилинні стрілки виготовлені з листа міді, і проходять 190 кілометрів за рік.

Важко знайти людину, яка в наш час не знає, що таке Біг-Бен. Але можна сказати, що не багато розкажуть про те, що вони встановлені Святого Стефана Вестмінстерського палацу, в ньому ж і засідають два британські палати парламенту.

Історія Біг-Бена почалася тоді, коли в 1844 році архітектор Чарльз Бери, відбудовували Вестмінстерський палац запросив парламент для виділення йому субсидії на відбудову годин, які за задумом повинні були знаходитися на вежі Святого Стефана. Парламент виділив гроші, але за умови, що новий годинник побудовані в Англії будуть самими точними і найбільшими у світі, а дзвін, який повинні були встановити на цьому годиннику повинен був бути чутний по всій британської імперії.

Коли проект був завершений виникли суперечки між владою міста і автором проекту, як досягти точності часу. У підсумку Королівський астроном Джордж Ейрі запропонував наступне: перевіряти точність годин по телеграфу, який пов'язував Грінвічському обсерваторію і Біг-Бен.
Вільямі говорив, що така точність для годинників, які піддаються постійному впливу негоди і вітру ні до чого, та і досягти її не вдасться. Але Джордж Ейрі переміг у цих суперечках. Ідея Вільямі була відкинута, а створення годин було доручено нікому Дент. У підсумку ці години важили п'ять тон. Потім були великі клопоти з відливанням дзвони, стрілок годинника. Саме до цього часу і відносять походження назви - Біг-Бен. Вважається, що це або ім'я відомого боксера тих часів Бенджамена Каунта, або голови комісії Бенджаменна Холла.