Приветствую Вас Гость!
Суббота, 30.11.2024, 07:38
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Статистика


Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0

Форма входа

Поиск

Реклама

Реклама

Свята у Великій Британії

Новий Рік

Новый год в ЛондонеЗ настанням Нового Року Лондон перетворюється в світиться ліс ялинок. Такого величезної кількості гірлянд, вогнів, феєрверків. Особливо красиво ялина на Тафагальской площі. Сюди її привозять з Норвегії щорічно в якості подарунка. Це знак подяки Лондону від норвежців, за те, що вони звільнили Норвегію від фашизму за часів Другої Світової війни. Передноворічний базар, мабуть, найвідоміший у Лондоні, знаходиться на північ від Лондона в містечку Лінкольн.
Лінкольн - місто з багатою історією двухтисечелетней був заснований римлянами. У ньому ж і знаходиться найстаріший замок в Англії - норманський замок середини ХІ століття.
Відзначають Новий Рік англійці без подарунків. Також не всі зустрічають його в тісному родинному колі. Немає в них і традиційних святкових страв для цього свята, звичайно англійки в цей день готують яблучний пиріг. Але в Шотландії справа йде трохи інакше, там вважають зустріч Нового Року важливіше свята Різдва. У цей день у шотландців - день генерального прибирання в першу чергу. Всі справи вирішуються в цей день і нічого не повинно бути залишено на наступний рік: завершуються всі ремонти, латання всі дірки, заводяться годинник. З першими ударами годин і настанням Нового Року глава сімейства відкриває навстежь вхідні двері і тримає її відкритою до останнього удару годин. Таким чином Шотландці випускають з дому Старий Рік і запрошують до хати Новий Рік.

Вважається, що першим увійшов до будинку чоловік в Новий Рік дуже впливовий для фінансового стану сім'ї (чорний або русявий, а може і блондин?). В Англії вважається, що успіх в дім приносить той, хто приходить зі склянкою чистої води або шматочком вугілля в руках.
Для англійців перший день Нового Року вважається дуже важливим, це певний рубіж між пережитком минулого і загадковим майбутнім. Яке обов'язково принесе удачу і благополуччя в родину і країну. З цим днем пов'язано багато ворожінь і прикмет. Наприклад, якщо цього дня іде дощ - рік швидше за все буде неврожайним. Деякі намагалися вгадати врожайність року навіть по обрисах хмар в цей день.

Першого січня британці приймають дуже важливі рішення, і вважають, що саме в цей день всі починання виявляться успішними (кидають курити, вирішують фінансові та любовні справи - кому що ближче).

 

День Святого Валентина

14 февраляПо всій Англії і Шотландії в цей день закохані пари дарують один одному подарунки, і, що стало вже традицією в усьому світі - невеликі листівки-визнання у світі визнані під назвою «Валентинки». Колись давно, в старі часи Англії в ніч 13 лютого всі хто любив приходили до дверей своєї коханої, клали до дверей дому подарунок з листівкою - дзвонили у двері і тікали.
До речі листівки-валентинки, які ми щорічно даруємо улюблені беруть свій початок історії саме в Англії, а вперше таку листівку відправив Герцог Орлеанський Чарльз. Також, традиційні червоні троянди, які дарують на День Святого Валентина теж беруть свій початок в Англії і перший, хто подарував червоні троянди своїй коханій в цей день - був Людовік XVIII, подарунок його призначався для Марії-Антуанетти.

Молоді англійки цього дня встають дуже рано - ще до сходу сонця і сідають біля вікна в очікуванні судженого. Вони повністю впевнені, що той хто пройде перший повз їх вікон обов'язково стане їх благородним нареченим. У XIV столітті в Англії з'явилася така традиція - брали клапті паперу і писали на них імена, потім ці папірці кидалися в річку або ставок. Спливла папірець свідчила, що саме той чиє ім'я написано на ній стане нареченим кинула. Останні роки в Англії також стало дуже модним крім листівок і подарунків дарувати коханим шоколад у вигляді серця, як визнання в любові.