Приветствую Вас Гость!
Вторник, 18.06.2019, 09:53
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Поиск

Реклама

Реклама

Стоунхендж

СтоунхенджДоктор Уілмор Треверів назвав це гігантського споруда - «Кам'яна загадка в самому центрі Європи». Стоунхендж розташований в Англії і вважається одним з найдавніших споруд цієї країни. Вважається, що будівництво цього кам'яного гіганта відбувалося в три етапи, це споруда велася між 3500 і 1100 до н.е.

Стоунхедж I можливо служив кладовищем, і являв собою величезний рів у вигляді кільця. Всередині нього були два зали. По колу знаходяться 56 лунок, вперше описаних і названих на честь Джона Обрі - це невеликі похоронні «лунки Обрі».

Сам Стоунхендж в цілому - це величезна кам'яна споруда збудована з 82 п'ятитонних мегалітів, тридцяти кам'яних блоків, кожен з яких важить близько 25 тонн, а також так званих трилітів - п'ятдесятитонних величезних каменів. Ці складені камені утворюють собою величезні арочні споруди, які, як вважалося раніше служили для спостереження за сонцем і місяцем.
Але останнім часом дані якими володіють вчені вимагають нового, детального перегляду всіх наявних історичних відомостей з даного спорудження.

Ще в 20-х роках минулого століття вченим Х. Томасом було встановлено, що камені доставлялися на дану місцевість з каменоломень, які знаходилися більш ніж на 300 кілометрів від цього місця будівництва. А зовсім недавно, професор Уельського університету (Девід Боуен) оголосив про можливе віці Стоунхенджу - це 140 000 років. Можна тільки здогадуватися навіщо людям в настільки древні часи знадобилося таке споруди, і для чого велася така титанічна робота, складна транспортування монолітів практично за 300 кілометрів. Ніхто до сьогоднішніх днів не може дати чіткої відповіді на це питання.

Ще однією здогадкою призначення Стоунхенджа. Десять років тому вчені завдяки комп'ютерним технологіям визначили, що крім місячного і сонячного календаря Стоунхендж являє собою точну копію моделі Сонячної системи в розрізі.

Що цікаво, цей розріз показує, що сонячна система складається з дванадцяти планет (а не з дев'яти - як передбачалося раніше).

Також можна відзначити ту особливість всіх стародавніх мегалітів, що вони були сейсмічно стійкими. Проведені вченими дослідження довели, що ці стародавні споруди (також як і стародавні храми і величезні споруди) будувалися на спеціальній платформі. Яка крім своє сейсмічної стійкості не давала осідання, що практично завжди відбувається, коли відбудовуються сучасні «цівілізірованние» приміщення.

До наших днів залишилося загадкою для чого стародавнім людям знадобилося відбудовувати таку грандіозну обсерваторію. Ким би то не були ці древні люди, можна з точністю сказати, що вони володіли величезними знаннями в галузі геології, архітектури, математики та астрономії.
Але, навіть поки вчені розгадують всі таємниці нашої минулої історії, сам Стоунхендж живе своїм життям. Існують різні легенди, які свідчать, що ці камені, щоб показати свою силу і міць розставив тут Англійська чарівник Мерлін. Саме він переніс їх з Ірландії.

Дуже довго вважався Стоунхендж спорудою яке використовували в своїх ритуалах жерці-друїди. Але сучасна історія заперечує цей факт. Можливо вони і використовували, але вже точно не вони відбудовували.

У той же час Стоунхендж залишається одним з найвидатніших пам'яток вічно мокрій і тьмяною Англії. Пройдуть ще багато століть поки ми дізнаємось всі секрети нашої історії та розгадаємо ці таємниці. До тих пір, Стоунхендж та інші мегалітичні стародавні споруди будуть зберігати свої таємниці.